Fatura borçlarından dolayı elektrikleri kesilemeyecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, Resmi Gazete’de yayımlanması sonrası yürürlüğe giren Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe ilişkin yaptığı açıklamalarda, milyonlarca elektrik abonesini ilgilendiren ve üzerinde titizlikle çalıştıkları yönetmeliğe son şeklini verdiklerini açıkladı

”3 ay boyunca kesilemeyecek”
Yönetmeliğin hayırlı olmasını dileyen Yılmaz, bu düzenleme sonrası önemli yenilikler getirdiklerini vurgulayarak, “Bu yeniliklerden biri düzenlemeyle 65 yaş üstü aboneler, engelli tüketiciler ve şehit aileleri ve muharip/malul gazilerimizin borcundan ötürü elektriğinin 3 ay boyunca kesilemeyecek olması. Burada iki nokta çok önemli. Birincisi, söz konusu durumda olan vatandaşlarımızın o meskenin abonesi olması. İkincisi de bu düzenlemenin salgın dönemiyle sınırlı olmaması. Salgın bittiğinde de belirttiğimiz aboneler için bu imkan söz konusu olacak.” diye konuştu.

”Biz EPDK olarak bütün mevzuatımızın sahada olan uygulamasının takipçisiyiz”
Yılmaz, düzenlemeyi gerekli ayrıntıları düşünerek, anlaşılır bir dil ve tüketici odaklı bir anlayışla hazırladıklarını vurgulayarak şunları kaydetti: “Artık cuma günleri, resmi ve dini bayramlarda ve bu bayramların bir önceki gününde elektrik kesme işlemi yapılamayacak. Vatandaşlarımıza bu yönetmeliği okumalarını ve haklarının takipçisi olmalarını tavsiye ediyoruz. Biz EPDK olarak bütün mevzuatımızın sahada olan uygulamasının takipçisiyiz. Herhangi bir şirketin düzenlemeye aykırı bir uygulamasıyla karşılaşması halinde vatandaşlarımızın mutlaka EPDK’ye internet üzerinden yazılı olarak başvurabileceklerini hatırlatıyorum. Biz, o şirketle ilgili gerekeni en hızlı şekilde yaparız.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Fatura borçlarından dolayı elektrikleri kesilemeyecek için yorumda bulun

    Fatura borçlarından dolayı elektrikleri kesilemeyecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fatura borçlarından dolayı elektrikleri kesilemeyecek için ilk yorumu yapabilirsin.