Kenter Tiyatrosu perdelerini açmaya hazırlanıyor

2015 yılından beri kapalı olan Kente Tiyatrosu, Yıldız Kenter’in 2019 senesinde akciğer kanserinden hayatını kaybetmesi sonrasında kapısına kilit vurulmuştu. Kenter Sinema ve Tiyatroculuk A.Ş.’ye ait olan bina, İBB tarafından satın alınarak Şehir Tiyatroları bünyesine katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dün yeniden tadilat çalışmaları başlayacağı Kenter Tiyatrosu gelerek incelemelerde bulundu. İmamoğlu, merhum Müşfik Kenter’in kızı Elvan Kenter ile Kenter Tiyatrosu’na yıllarca oyuncu ve yönetmen olarak hizmet veren İstanbul Aydın Üniversitesi Tiyatro bölüm başkanı Mehmet Birkiye’nin de eşlik ettiği inceleme gezisinde bulundu. “İşimiz yeni başlıyor” diyen İmamoğlu, tiyatronun yeniden tasarımıyla ilgili “Hep beraber düşünerek, ailesini, geçmişte bu tiyatroya hizmet etmiş bütün sanatçıları, onların düşüncelerini, anılarını katarak bir ortak akılla burayı tasarlayıp hızlıca bir tadilatı ve bir imalat sürecini oluşturacağız. Bir nevi restorasyon gibi düşünebiliriz. Çok hızlı hareket edip, bu tiyatroyu yeniden İstanbul halkına hediye edeceğiz” dedi.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kenter Tiyatrosu perdelerini açmaya hazırlanıyor için yorumda bulun

    Kenter Tiyatrosu perdelerini açmaya hazırlanıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kenter Tiyatrosu perdelerini açmaya hazırlanıyor için ilk yorumu yapabilirsin.