İlk olarak daha iyi bir takım olma adına çok çalıştıklarına vurgu yaparak röportaja başlayan Miguel Crespo, “Gerçek anlamda çok iyi çalışıyoruz. Hocamızın isteklerini her gün sahaya en iyi şekilde yansıtmaya çalışıyoruz. Her gün daha iyi bir takım olmaya, her gün daha birlik olmaya çalışıyoruz. Uzun bir yolumuz var, zor bir lig. İyi çalışıp, iyi sonuçlar almak istiyoruz.” dedi.

Sahada olduğu müddetçe hem defansif hem de ofansif anlamda takıma yardımcı olmak istediğini dile getiren Crespo, “Ben aslında sizin de ifade ettiğiniz gibi tipik bir 8 numarayım. Takımıma hem defansta hem ofansta yardım etmek istiyorum. İki ceza sahası arasında sürekli koşarak oyunun iki bölümünde de yardım etmeyi seviyorum. Benim asıl pozisyonum, kendimi iyi hissettiğim pozisyon 8 numara pozisyonu.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe çok büyük bir kulüp, Türkiye’nin en büyük kulübü

Fenerbahçe’nin, Türkiye’nin en büyük kulübü olduğuna vurgu yapan Miguel Crespo, “Hiç şüphe yok ki Fenerbahçe çok büyük bir kulüp, Türkiye’nin en büyük kulübü! Bu kulüpte oynuyor olmaktan dolayı da çok mutluyum. Gözlemlediğim kadarıyla taraftarımız çok tutkulu ve çok iyi bir taraftar kitlemiz var. Biz de onları mutlu edebilmek için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin, Süper Lig’in 9. haftasında deplasmanda Trabzonspor ile oynayacağı karşılaşmayı değerlendirmesi istenen Portekizli futbolcu, “Dediğiniz gibi çok önemli bir maç, bizim de 3 puan almak istediğimiz bir maç. Maçın zor olacağını biliyoruz ama bizim de kalitemiz var. Kesinlikle onlar için de kolay bir maç olmayacak. Bu maçtan 3 puan almak istiyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Performansının maç maç artacağına değinen Crespo, “Henüz yeni geldim, dolayısıyla hocamızın benden neler istediğini anlamaya çalışıyorum, takımıma nasıl daha fazla yardım edeceğimi anlamaya çalışıyorum. Muhakkak ki performansım maç maç artarak, üstüne koyarak devam edecektir. Ben de oynadıkça kendimi bulacağım diye düşünüyorum. Şimdiye kadar elimden geleni yaptım ama tabii ki daha iyi yapabilirim.” diye konuştu.

Portekizli oyuncu, transfer sürecine dair soruyu ise şu şekilde yanıtladı:

“Transfer sürecim çok çabuk gerçekleşti. Kulübün ve özellikle hocamızın ilgisini duyduğumda gerçekten çok gurur duydum. Kendisi gerçek anlamda çok büyük bir hoca. Benim gelişimim için çok yardımcı oluyor. Hem bu kulüpte oynamaktan dolayı hem de hocamızla çalışmaktan dolayı gerçekten çok mutluyum. Takımıma yardım etmek istiyorum.”

Geçmiş yıllarda formamızı giymiş Portekizli futbolculardan kulübümüz ile ilgili görüş alıp almadığı yönündeki soru üzerine Crespo, “Maalesef konuşma fırsatım olamadı. Az önce de ifade ettiğim gibi transfer sürecim gerçekten çok hızlı gelişti. Herhangi biriyle konuşacak fırsatım olamadı maalesef.” cevabını verdi.

Gelişimi açısından kulübümüzün önemli bir noktada olduğuna değinen Crespo, milli formayı giymek istediğini, “Hiç şüphe yok ki ben kariyerimi geliştirmek için buraya geldim ve milli takım da kariyer hedeflerimden bir tanesi. Burada çok çalışacağım ve kendimi geliştirerek mutlaka bir gün milli takımda oynamak istiyorum.” cümleleriyle ifade etti.

Kazanma baskısının takımı daha fazla çalışmaya ittiğinin altını çizen Miguel Crespo, “Ben aslında kazanma baskısının iyi bir baskı olduğunu düşünüyorum. Kendi adıma ve takım arkadaşlarım adına konuştuğumda bu baskı aslında bizi daha fazla çalışmaya itiyor. Biz de her gün daha fazla çalışıp bu kulübün hak ettiği şampiyonluğu elde etmek istiyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.