TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski’den enflasyon uyarısı: Sandığımızdan uzun sürebilir

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, Koç Üniversitesi ve TÜSİAD tarafından online olarak düzenlenen “2021 Yılında Türkiye Ekonomisi” konulu panelde ekonomi gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Ekonomide güven ortamının iki ön koşulu olduğunu söyleyen Kaslowski, “Fiyat istikrarı ve finansal istikrar…” görüşünü dile getirdi.

“Enflasyonla mücadelede önümüzde oldukça uzun yol var”

Ekonomide yeniden güven sağlamanın uzun zaman alacağını ve rehavete kapılmadan çaba sarfedilmesi gerektiğini vurgulayan Kaslowski, “Önümüzde enflasyonla mücadelede oldukça uzun yol var, bunun zorluğunu bilerek tüm ekonomik aktörler tarafından tam mutabakatın önemli olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

“Fiyat istikrarı ve finansal istikrar…” vurgusu

Ekonomide güven ortamının iki ön koşulu olduğunu söyleyen Kaslowski, “Fiyat istikrarı ve finansal istikrar… Enflasyonu düşüremediğimiz ortamda finansal istikrar da maalesef mümkün olamıyor. Yüksek enflasyonla mücadeleyi erteleyip büyüyelim dediğinizde kaynakları israf ediyoruz. Enflasyonla kararlı mücadele süreci sandığımızdan uzun sürebilir.” açıklaması yaptı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Ekonomi
  • TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski’den enflasyon uyarısı: Sandığımızdan uzun sürebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski’den enflasyon uyarısı: Sandığımızdan uzun sürebilir için yorumda bulun

    TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski’den enflasyon uyarısı: Sandığımızdan uzun sürebilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski’den enflasyon uyarısı: Sandığımızdan uzun sürebilir için ilk yorumu yapabilirsin.